Efterskolernes aften d. 9/1

efterskolernesaftenbanner2

Kom og besøg Musikefterskolen i Humble til Efterskolernes aften d. 9. januar kl. 18 – 21. Vi byder på lækker mad fra skolens økologiske køkken, og herefter vil vores elever arrangere caféaften, hvor skolens forskellige linjehold og fritidsbands præsenterer noget af det musik, som de arbejder på i øjeblikket. Caféaftenerne er en fast del af hverdagen på Musikefterskolen i Humble, og de er altid superhyggelige og stemningsfulde.

Der vil i løbet af aftenen være mulighed for at få en rundvisning på skolen af vores elever, som også kan fortælle om vores musiklinjer, fordybelsesfag, boglige undervisning, studierejser, koncerter m.m.
 
Du behøver ikke at tilmelde dig på forhånd for at deltage i Efterskolernes aften, men hvis du gerne vil høre mere om skolen eller har konkrete spørgsmål angående undervisning, optagelse eller andet, kan du booke tid til en uforpligtende samtale med en lærer ved at skrive til os på post@musikefterskolen.dk eller ringe på 62 57 13 63.
 
Interesseret? Så kig forbi den 9. januar mellem kl. 18 og 21!

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Seneste nyt

MusikCamp 2019

Den 28. juli - 3. august 2019 afholder Musikefterskolen i Humble MusikCamp for musikglade unge mellem 12 og 15 år. Her f...

Læs mere her

Teaterkoncert: Drømmer jeg drømmer

Musikefterskolen i Humble inviterer til gratis premiere på vores årlige teaterkoncert, som i år handler om drømme i bred...

Læs mere her

PåskeCamp 2019

Gratis weekendcamp på Musikefterskolen i Humble Går du i 7. – 9. klasse? Overvejer du at gå på efterskole? Og er du v...

Læs mere her


Flere nyheder